baner Ogólnopolski Biuletyn Informacji Publicznej Politechnika Krakowska Politechnika Krakowska Politechnika Krakowska
strona główna menu przedmiotowe
Data publikacji:
  06-06-2006
 
Wprowadził:
  Zbigniew Marszalik
 
Liczba odwiedzin:
  2501
 
Lista wersji:
  06-06-2006 
WydrukPowrót

DECYZJA NR 2
Rektora Politechniki Krakowskiej
im. Tadeusza Kościuszki
z dnia 7 marca 2006 r.
znak R3.0201-25/2006

w sprawie przestrzegania zasad i sposobu ochrony tematów egzaminacyjnych w trakcie ich opracowywania, powielania i przekazania kandydatom przystępującym do egzaminu wstępnego na I rok studiów stacjonarnych


Stosownie do § 7 ust. 2 uchwały Senatu PK z dnia 6 maja 2005 r. w sprawie zasad przyjęć na I rok studiów stacjonarnych i niestacjonarnych w roku akademickim 2006/07 wraz z późniejszymi zmianami, zarządzam co następuje:
§ 1
Wprowadzam w Politechnice Krakowskiej tryb postępowania w sprawie przestrzegania zasad i sposobu ochrony tematów egzaminacyjnych w trakcie ich opracowywania, powielania i przekazania kandydatom przystępującym do egzaminu wstępnego na I rok studiów stacjonarnych.
1. Tematy egzaminacyjne na Wydział Architektury.
1) Szczegółowe tematy egzaminacyjne z uzdolnień plastycznych i predyspozycji architektonicznych opracowywane przez komisję, której skład - na wniosek dziekana - zatwierdza rada Wydziału Architektury, objęte są tajemnicą.
2) Pełną odpowiedzialność za zapewnienie zasady zachowania tajemnicy przy opracowywaniu tematów, przygotowaniu odpowiedniej ich liczby egzemplarzy na każdy dzień i turę egzaminu oraz na poszczególne sale egzaminacyjne, aż do momentu udostępnienia wylosowanego tematu kandydatom, ponosi dziekan Wydziału Architektury.
3) Na okres od opracowania szczegółowych tematów, w określonej przez dziekana Wydziału Architektury liczbie wersji na każdy dzień egzaminu, do udostępnienia ich treści kandydatom, tematy egzaminacyjne należy zdeponować w kasie pancernej wydziału w zapieczętowanych kopertach z wypisanym nazwiskiem przewodniczącego wydziałowej komisji rekrutacyjnej jako osoby upoważnionej do odbioru.
2. Tematy egzaminacyjne z matematyki i chemii.
1) Tematy do egzaminu wstępnego z matematyki opracowuje komisja, której skład zatwierdza prorektor ds. dydaktyki na wniosek dyrektora Instytutu Matematyki, zaś tematy z chemii opracowywane są przez komisję powołaną przez radę Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej na wniosek dziekana wydziału.
2) Tematy z matematyki i chemii opracowywane są w czterech wersjach, z obowiązkiem przestrzegania zasady zachowania tajemnicy.
3) Przewodniczący komisji składają komplety tematów w oddzielnych kopertach odpowiednio opisanych i opieczętowanych na ręce przewodniczącego uczelnianej komisji rekrutacyjnej, który niezwłocznie deponuje je w kasie pancernej rektoratu.
4) Na trzy dni przed terminem egzaminu wstępnego następuje losowy wybór jednego tematu (jednej wersji) zarówno z matematyki jak i z chemii. Wyboru dokonuje przewodniczący uczelnianej komisji rekrutacyjnej w obecności sekretarza.
5) W przypadku, gdy zachodzi potrzeba przeprowadzenia egzaminu wstępnego w dwóch turach - ze względu na brak odpowiedniej liczby sal - wówczas wybierane są dwa tematy.
6) Nie wylosowane tematy zabezpieczone są nadal w kasie pancernej i mogą być wykorzystane w przypadku uruchomienia dodatkowej rekrutacji we wrześniu. Po ostatecznym zakończeniu akcji rekrutacyjnej, pozostałe zestawy pytań egzaminacyjnych przekazywane są przewodniczącym komisji opracowujących tematy z danego przedmiotu.
7) Wylosowane tematy są powielane i kopertowane w takich ilościach, aby każdy kandydat zdający matematykę lub chemię otrzymał zestaw zadań egzaminacyjnych.
8) Powielanie i kopertowanie tematów, wraz z pieczętowaniem kopert, przygotowanych dla kandydatów w każdej sali egzaminacyjnej odbywa się w oddzielnym pomieszczeniu pod nadzorem przewodniczącego uczelnianej komisji rekrutacyjnej. Osobą odpowiedzialną za właściwe wykonanie tej pracy jest sekretarz uczelnianej komisji rekrutacyjnej.
9) Przygotowane w ww. sposób tematy egzaminacyjne deponuje się w kasie pancernej rektoratu w zapieczętowanych kopertach i wydaje się je przewodniczącym wydziałowych komisji rekrutacyjnych w dniu egzaminu wstępnego - na pół godziny przed jego rozpoczęciem - za pisemnym potwierdzeniem odbioru.
Od momentu potwierdzenia odbioru tematów, za przestrzeganie zasady zachowania tajemnicy odpowiada przewodniczący wydziałowej komisji rekrutacyjnej na każdym wydziale.
3. Zobowiązuję wszystkich pracowników PK, którzy w związku z wykonywaniem powierzonych im obowiązków mają kontakt z tematami do egzaminu wstępnego, do bezwzględnego przestrzegania zasady zachowania tajemnicy, potwierdzonego złożeniem pisemnego oświadczenia - zgodnie z § 7 ust. 1 cytowanej na wstępie uchwały Senatu PK.
§ 2
Ustalony niniejszą decyzją tryb postępowania obowiązuje podczas rekrutacji na rok akademicki 2006/2007.

Rektor
prof. dr hab. inż. Józef Gawlik

bip@pk.edu.pl Deklaracja dostępności Politechnika Krakowska  26-04-2024