baner Ogólnopolski Biuletyn Informacji Publicznej Politechnika Krakowska Politechnika Krakowska Politechnika Krakowska
strona główna menu przedmiotowe
Wytworzył:
  Rektor PK
 
Data publikacji:
  25-07-2018
 
Wprowadził:
  Zbigniew Marszalik
 
Liczba odwiedzin:
  2312
 
Lista wersji:
  25-07-2018 
WydrukPowrót
Anulowane
ZARZĄDZENIE NR 49
Rektora Politechniki Krakowskiej
im. Tadeusza Kościuszki
z dnia 19 lipca 2018 r.
znak R.0201.61.2018

w sprawie zmian w Regulaminie wynagradzania pracowników
Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki


Na podstawie art. 772 Kodeksu pracy (Dz.U. z 2016 r. poz. 1666, z późn. zm.) zarządza się, co następuje:
§ 1
W Regulaminie wynagradzania pracowników Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki stanowiącym załącznik do Zarządzenia nr 31 Rektora PK z dnia 18 czerwca 2015 r., z późn. zm. dokonuje się następujących zmian:
1) w § 8 ust. 4 otrzymuje brzmienie:
„4. Wynagrodzenie za pracę w godzinach ponadwymiarowych wypłaca się z osobowego funduszu płac po rozliczeniu zajęć dydaktycznych, raz w roku, w terminie 2 miesięcy od zakończenia roku akademickiego, z tym że Rektor PK może zarządzić rozliczanie tych zajęć w krótszych okresach oraz wyrazić zgodę na wcześniejszą wypłatę wynagrodzenia za wykonane godziny ponadwymiarowe po całkowitym rozliczeniu zajęć dydaktycznych w jednostce organizacyjnej uczelni”,
2) § 22b otrzymuje brzmienie:
㤠22b
PREMIA ZA AKTYWNOŚĆ
1. Premia za aktywność jest dodatkiem do wynagrodzenia zasadniczego pracowników PK.
2. Środki na premie za aktywność gromadzone są przez rektora, prorektorów, kanclerza, w odniesieniu do podległych im pionów i jednostek pozawydziałowych oraz dziekana w odniesieniu do wydziałów. Środki te pochodzą w pierwszej kolejności ze środków na wynagrodzenia pracowników pracujących w ramach etatu w przedsięwzięciach finansowanych ze środków zewnętrznych, zrefundowanych z tych źródeł. Dodatkowo mogą być uzupełniane odpisem na koszty pośrednie naliczanym do przedsięwzięć zewnętrznych oraz z innych źródeł pozabudżetowych.
3. Wysokość wypłat z tytułu premii za aktywność nie może przekroczyć środków zgromadzonych na ten cel w danym roku kalendarzowym. Niewykorzystane środki przechodzą na kolejny rok kalendarzowy.
4. Premia nie może być przyznana tym pracownikom, którzy otrzymali za działania wymienione w ust. 6 dodatkowe wynagrodzenie w formie dodatku specjalnego lub są zatrudnieni wyłącznie do realizacji przedsięwzięć finansowanych ze środków zewnętrznych i ich wynagrodzenie jest finansowane z tych środków.
5. Nie są premiowane przedsięwzięcia o jednostkowej wartości do 50.000,00 zł netto związane z ekspertyzami i analizami w ramach badań naukowych i prac rozwojowych oraz wnioski i przedsięwzięcia mające na celu współfinansowanie wynagrodzeń w innych przedsięwzięciach.
6. Premiowane są następujące działania:
1) złożenie co najmniej 2 wniosków w danym roku kalendarzowym na przedsięwzięcia finansowane ze środków zewnętrznych w ramach postępowania konkursowego, które nie zostały zakwalifikowane do finansowania ze względu na ograniczone środki, ale otrzymały pozytywną ocenę recenzentów lub ekspertów,
2) uzyskanie finansowania zewnętrznego w wysokości ≥ 50.000,00 netto na realizację przedsięwzięcia w ramach postępowania konkursowego, zakończone podpisaniem umowy o realizację lub na podstawie zawartej umowy z jednostką finansującą zewnętrzną,
3) uczestnictwo (wyłącznie w ramach stosunku pracy) w realizacji zadań merytorycznych w przedsięwzięciach badawczych, naukowych, rozwojowych, innowacyjnych, dydaktycznych, organizacyjnych, promocyjnych a także innych zmierzających do realizacji strategii uczelni lub wydziału,
4) kierowanie/koordynacja realizacją przedsięwzięcia (wyłącznie w ramach etatu),
5) opublikowanie artykułu w czasopiśmie naukowym wymienionym w części A wykazu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego,
6) uzyskanie patentu afiliowanego na PK i udzielonego przez Urząd Patentowy RP lub udzielony podmiotowi w państwach należących do Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju „OECD” albo w procedurze zgodnej z Układem o Współpracy Patentowej (Patent Cooperation Treaty),
7) uzyskanie statusu laureata konkursu wydziałowego na najlepszego dydaktyka roku.
7. Premia może być przyznana:
1) jednorazowo za aktywność opisaną w ust. 6 pkt. 1, 2, 5, 6 i 7 w maksymalnej wysokości 2 średnich miesięcznych wynagrodzeń brutto PK w poprzednim roku,
2) miesięcznie za działania wymienione w ust. 6 pkt. 3 i 4 w maksymalnej wysokości średniego miesięcznego wynagrodzenia brutto PK w poprzednim roku.
8. Zasady premiowania działań, o których mowa w ust. 6, w tym szczegółowe kryteria premiowania tych działań, sposób podziału kwoty pomiędzy współautorów oraz sposób ustalania wysokości premii (z zastrzeżeniem ust. 7), określają rady wydziałów na wniosek dziekanów.
9. Pracownikowi przysługuje prawo do premii przewidzianej w ust. 6 pkt. 3 i 4, za efektywny czas pracy w danym miesiącu w przedsięwzięciu.
10. Premia przyznawana jest na podstawie prawidłowo wypełnionego wniosku, złożonego zgodnie z określonym wzorem przez zainteresowanego pracownika, który stanowi załącznik nr 13 do Regulaminu.
11. O wysokości premii za aktywność decyduje rektor, prorektorzy, kanclerz w odniesieniu do podległych im pionów i jednostek pozawydziałowych oraz dziekani w odniesieniu do wydziałów.
12. Wniosek o wypłacenie premii należnej pracownikowi za aktywność opisaną w ust. 6 pkt. 1, 2 i 4 powinien zostać złożony w terminie 30 dni od otrzymania decyzji o odmowie finansowania lub od dnia podpisania umowy o finansowanie zewnętrzne przedsięwzięcia.
13. Wniosek o wypłacenie premii należnej pracownikowi za aktywność opisaną w ust. 6 pkt. 5 powinien zostać złożony po terminie, w którym publikacja została opublikowana. Dokumentem potwierdzającym opublikowanie artykułu jest aktualny wydruk z bazy Bibliografia Publikacji Pracowników Politechniki Krakowskiej (BPP PK), stanowiący załącznik do wniosku.
14. Wypłata premii następuje wraz z najbliższą wypłatą wynagrodzenia danemu pracownikowi po zweryfikowaniu wniosku odpowiednio przez Dział Badań Naukowych lub CTT, potwierdzeniu dostępnych środków przez odpowiednie stanowisko ds. limitów oraz uzyskaniu pozytywnej decyzji Rektora PK lub osoby upoważnionej. Jeżeli premia jest wypłacana cyklicznie, każdorazowa wypłata premii następuje wraz z wypłatą wynagrodzenia należnego pracownikowi za każdy kolejny miesiąc kalendarzowy z dołu, w którym pracownik zachowuje prawo do premii.
15. Na kierowniku przedsięwzięcia lub na bezpośrednim przełożonym pracownika spoczywa obowiązek niezwłocznego poinformowania Działu Planowania i Analiz o każdym przypadku, kiedy w związku z zaprzestaniem aktywnego uczestnictwa w przedsięwzięciu pracownik traci prawo do premii wypłacanej na zasadach określonych w ust. 9 niniejszego regulaminu”,

3) załącznik nr 13 do regulaminu otrzymuje brzmienie jak załącznik nr 1 do niniejszego zarządzenia.
§ 2
1. Zobowiązuje się kierowników wszystkich jednostek organizacyjnych PK do zapoznania podległych pracowników z niniejszym zarządzeniem.
2. Tekst jednolity Regulaminu, uwzględniający zmiany, o których mowa w § 1, stanowi załącznik nr 2 do niniejszego zarządzenia.
3. Zarządzenie wraz z załącznikami publikowane jest w Biuletynie Informacji Publicznej Politechniki Krakowskiej.
§ 3
Zmiany w Regulaminie wynagradzania wchodzą w życie po upływie dwóch tygodni od dnia publikacji w Biuletynie Informacji Publicznej Politechniki Krakowskiej.

Rektor
prof. dr hab. inż. Jan Kazior

Załącznik 1
Załącznik 2

bip@pk.edu.pl Deklaracja dostępności Politechnika Krakowska  03-05-2024